Eriacta

3Lek ten pozwala na przywrócenie sprawności seksualnej u mężczyzn. Jego działanie polega na zwiększeniu dopływu krwi do penisa poprzez rozszerzenie się naczyń krwionośnych, które dostarczają krew do ciał jamistych. Działa on dzięki inhibicji fosfodiesterazy typu piątego, której zadaniem jest rozkład tlenku azotu 2 wpływający na rozkurcz naczyń. Im większe stężenie NO, tym samym jest dłuższa i pełniejsza erekcja. Nie działa ona jednak sama w sobie i wymaga pobudzenia seksualnego poprzez bodźce.

Składnikiem Eriacty jest cytrynian Syldenafilu, który znajdziemy również w Viagrze. Dawkowanie leku powinien ustalić lekarz uwzględniając ogólny stan zdrowia, zwłaszcza czy nie występują takie schorzenia jak: choroby serca, nerek, wątroby, zawał, udar, oraz alergie. Zazwyczaj stosuje się dawkę 100 mg około godziny przed planowanym stosunkiem, popijając ją szklanką wody. Nie można przyjmować więcej niż jedną tabletkę na 24 godziny. W trakcie przyjmowania leku zabronione jest picie alkoholu.

Lek pomaga mężczyznom osiągać trwałą oraz mocną erekcję, umożliwia to przywrócenie sprawności seksualnej. Eriacta zwiększa również ukrwienie okolicy narządów płciowych, a to pozwala na głębsze odczuwanie miłosnych doznań.

Lek może wywołać efekty uboczne: zaczerwienienie twarzy, uczucie zatkanego nosa, zaburzone widzenie albo brak ostrości widzenia. Erekcja trwająca ponad 4 godziny, problemy z oddychaniem, arytmia serca albo nagła utrata wzroku są to ciężkie efekty uboczne, jednak występują rzadko, konieczne jest wtedy odstawienie leku i skorzystania z pomocy lekarza.